نقطه آبی صنعت

طراحی و ساخت انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک با بهترین عملکرد

تمام پروسه طراحی و ساخت انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک با کیفیت بالا و با کمترین قیمت در محل کارخانه شرکت ماخ انجام می پذیرد. تولید چیلر شامل مراحلی می شود که در ادامه به مهمترین آنها اشاره می کنیم. چیلرها به طور کلی برای ۲ نوع کاربرد متفاوت طراحی و تولید می شوند. یکی برای کاربرد به عنوان سیستم تهویه سرمایشی یک ساختمان و یکی هم به عنوان سیستمی برای خنک کاری فرآیندهای صنعتی که این دو ساختاری بسیار شبیه هم دارند ولی با این تفاوت که نوع صنعتی آن با ضریب اطمینان بالاتری طراحی و ساخته می شود.

طراحی و ساخت چیلر صنعتی

مراحل طراحی و ساخت چیلر

مراحل طراحی و ساخت چیلر در شرکت تهویه مطبوع ماخ که جزء با سابقه ترین شرکت های تولید کننده چیلر و از جمله برندهای برتر چیلر در ایران است به ترتیب زیر می باشد.

مراحل طراحی و تولید انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک با کیفیت بالا به ترتیب عبارتند از :

۱ . بازدید محل نصب چیلر توسط مهندسان ما (در صورت لزوم)

در برخی پروژه ها به علت خاص بودن شرایط نیاز است که محل پروژه توسط مهندسان ما بازدید شود. برای مثال در پروژه هایی که با کمبود فضا مواجه هستیم باید کلیه ابعاد برداری ها قبل از تولید چیلر مورد نظر صورت بگیرد تا چیلر دقیقا با ابعاد خاص طراحی و تولید شود و در محل خود به خوبی استقرار یابد.

تولید چیلر

۲ . جمع آوری داده ها و تعیین خصوصیات مورد نیاز

جمع آوری داده های مورد نیاز برای ساخت چیلر و تعیین خصوصیات آن از جمله نوع کمپرسور ، ظرفیت مورد نیاز (انجام محاسبات مربوط به ظرفیت واقعی و اسمی چیلر مورد نیاز) ، نوع مبرد ، نوع کندانسور (هوا خنک یا آب خنک) ، سیستم های کنترلی و ایمنی ، آپشن ها و سایر جزئیات بر اساس احتیاجات پروژه و خواسته های مشتری. نکته اینکه مشخص نمودن نوع کمپرسور، گاز مبرد، تعیین نوع کندانسور، محاسبه ظرفیت و سایر مشخصات فنی سیستم مهمترین مرحله در طراحی چیلر است که توصیه می کنیم حتما آن را به مهندسان با تجربه در این زمینه واگذار کنید تا دستگاه چیلر با بالاترین راندمان و به درستی وظیفه خود را انجام دهد. کلیه مراحل طراحی ، محاسبه ظرفیت دقیق و انتخاب کمپرسورها و اجزای سیکل تبرید با استفاده از نرم افزارهای مخصوص در شرکت ما انجام می گیرد.

مطالعه بیشتر درباره ساختار، اجزا و طرز کار چیلرهای تراکمی آب خنک در صفحه ⇐ چیلر آبی

مطالعه بیشتر درباره چیلرهای تراکمی هوا خنک در صفحه ⇐ چیلر هوایی

چیلر تراکمی

۳ . طراحی و ساخت سیستم های مکمل مورد نیاز

همانطور که اطلاع دارید چیلرها تنها ماشینی برای پایین آوردن دمای آب و دیگ های موتورخانه هم ماشین هایی برای بالا بردن دمای آب هستند و وظیفه دیگری در ساختمان ندارند. حال این دو مدار آب دما پایین و دما بالا باید به نحوی منجر به سرمایش یا گرمایش هوای بخش های متعدد از یک ساختمان شوند که این وظیفه را فن کویل ها و هواسازها بر عهده دارند. دستگاه های دارای کویل آب سرد و کویل آب گرم که فن هم دارند و به صورت محلی یا موضعی (به ازای هر اتاق یا هر چند متر مربع یک فن کویل) یا سرتاسری (به ازای هر بخش بزرگ از سالن یا سوله یا … یک هواساز) نصب می شوند. انتخاب ، محاسبه ظرفیت و تعداد دستگاه های به گردش در آورنده هوای برودتی (سرد) و حرارتی (گرم) از جمله هواسازها و فن کویل ها در یک ساختمان و یا نحوه اتصال و کنترل دستگاه های صنعتی متصل به چیلر خنک کننده توسط مهندسان ما انجام می پذیرد. ما علاوه بر طراحی و ساخت چیلر هوا خنک و آب خنک با کیفیت بالا ، هواساز نیز طراحی و تولید می کنیم که سیستم تهویه برخی از ساختمان ها فقط به فن کویل ، برخی فقط به هواساز و برخی نیز به ترکیبی از این دو نیاز دارند که انتخاب این سیستم ها به نوع کاربری و نیاز یا عدم نیاز به تامین هوای تازه بستگی دارد.

مطالعه بیشتر درباره انواع فن کویل ها در متن ⇐ فن کویل

مطالعه بیشتر درباره ساختار دستگاه هواساز در متن ⇐ هواساز

چیلر ، هواساز و فن کویل

۴ . تعیین قیمت

تعیین قیمت دستگاه چیلر با خصوصیات مورد نظر و اعلام آن به مشتری طبق یک پیش فاکتور انجام می گردد.

۵ . آغاز ساخت چیلر

آغاز ساخت چیلر پس از بازدید مشتری از کارخانه و عقد قرارداد بین مشتری و شرکت ما به عنوان تولید کننده چیلر که ساخت چیلر با مواد اولیه مرغوب و مطابق با استانداردهای روز و استفاده از کمپرسورهای بیتزر ، هنبل ، کوپلند و دانفوس ، تجهیزات الکترونیکی و کنترلی اروپایی و کره ای مانند Hyundai ، CAREL ، Schneider ، قطعات سیکل تبرید Danfoss , ALCO , GMC و فن EBM آلمانی یا زیلابگ چینی (در برگیرنده تمامی خصوصیات مورد نظر و ذکر شده در قرارداد) انجام می شود.

کمپرسورهای کوپلند و موتور فن های زیلابگ

۶ . تست دستگاه در کارخانه و نیز بعد از نصب در محل پروژه

تست های متعدد بر روی چیلر از نظر عملکردی در کارخانه انجام و پس از تحویل و نصب آن در محل پروژه نیز تست های دیگری بر روی انواع چیلر هوا خنک و آب خنک توسط تیم فنی مهندسی شرکت ما صورت می پذیرد تا پس از طراحی و تولید چیلر مورد نظر از عملکرد با راندمان و کیفیت بالا و بدون مشکل آن اطمینان حاصل شود. برخی از مهمترین تست ها عبارتند از تست سرد و میگر تابلو برق ، سیستم کنترلی و قطعات الکتریکی چیلر ، تست نشتی تمام لوله های مسی با فشار بالای گاز نیتروژن ، تست عملکرد فن های کندانسور در چیلرهای هوا خنک ، تست عملکرد کمپرسورها و کل قطعات سیکل تبرید دستگاه که همگی در راستای اطمینان کامل از طراحی و ساخت صحیح چیلر مورد نظر و همچنین اطمینان از کیفیت بالا و بدون مشکل بودن آن است.

۷ . آموزش کنترل و نگهداری سیستم و آغاز مدت زمان گارانتی طبق قرارداد و شروع خدمات پس از فروش

از جمله مهمترین مواردی که پس از طراحی و تولید چیلر هوا خنک و آب خنک باید مد نظر قرار داده شود مبحث نگهداری و سرویس منظم و اصولی آن است. چیلرها همانند هر ماشین مکانیکی دیگری به نگهداری و سرویس منظم نیاز دارند تا از افت راندمان و افت کیفیت قطعات آن جلوگیری شود. برای مثال با شروع فصل سرما باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از انجماد آب درون اواپراتور و ترکیدگی احتمالی آن جلوگیری شود و یا برای مثال در جهت افزایش راندمان باید کویل کندانسور چیلرهای هوا خنک به صورت منظم و دوره ای پاکسازی شوند. کلیه دستورالعمل های مربوط به نگهداری و سرویس چیلرها در اختیار مشتری قرار داده می شود. نکته اینکه تهیه نقشه های اجرایی برای جانمایی دستگاه ها ، لوله ها ، کانال کشی ها و دیگر مباحث مربوط به طراحی و اجرا توسط شرکت ما انجام نمی شود و فقط نصب و راه اندازی چیلرها در صورت درخواست مشتری توسط تیم نصب و راه اندازی شرکت ما انجام می گیرد.

این موارد مختصری از روند ساخت چیلر در یکی از با سابقه ترین شرکت های تولید کننده چیلر در ایران است. ما از جمله شرکت های فعال در حوزه طراحی و تولید چیلر و انواع دیگر دستگاه های سرمایشی و گرمایشی در ایران هستیم که چیلرها و سایر محصولاتمان به طور وسیع در سراسر کشور هم اکنون در حال کار است که نمونه هایی از آنها در صفحه پروژه های اجرا شده ذکر شده است.

ساخت چیلر در شرکت تولید کننده چیلر

چه عواملی در بالا بردن کیفیت طراحی و تولید انواع چیلر تراکمی هوا خنک و آب خنک کمک نقش دارند؟

۱ . محاسبه صحیح و دقیق برودت مورد نیاز و طراحی چیلر دقیقا برابر با برودت مورد نیاز (با استفاده از نرم افزارهای مهندسی) و جلوگیری از Under-size یا Over-size شدن دستگاه

۲ . انتخاب نوع چیلر مناسب برای پروژه مورد نظر با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه و نیز انرژی های در دسترس

۳ . طراحی ساختار چیلر و انتخاب قطعات الکتریکی و قطعات سیکل تبرید دستگاه با نرم افزارهای مخصوص و ساخت انواع چیلر هوا خنک و آب خنک مطابق با شرایط اقلیمی شهرهای کشورمان

۴ . استفاده از قطعات با برندهای معتبر اصلی و با کیفیت بالا در تولید چیلرها

۵ . استفاده از افراد آموزش دیده و با تجربه در فرآیند مونتاژ اجزای دستگاه

ارائه کننده راهکارهای صنعتی در زمینه تأسیسات مکانیکی و برقی

ارائه کننده راهکارهای صنعتی در زمینه تأسیسات مکانیکی و برقی

ارائه کننده راهکارهای صنعتی در زمینه تأسیسات مکانیکی و برقی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا