برق

برق از جریان الکتریکی به وجود می آید و جریان الکتریکی از حرکت الکترون ها درون یک اتم حاصل می شود.الکترون ها عامل اصلی تولید کننده برق هستند در تمامی ذرات جهان وجود دارد اما در برخی مواد مانند:فلزات.طلا. مس…تعداد این الکترون ها بیشتربوده و در نتیجه میزان رسانایی این مواد بیشتر است.

برق از طریق چند منبع که قبل توضیح دادیم تولید می شود که مخنصات آن

1-سوخت فسیلی

قسمت برق از سوخت های فسیلی تامینمی شود.در این روش از سوخت های کربنی مثل گاز و نفت برای چرخاندن توربین های نیروگاه استفاده می شود.

زمانی که توربین های ژنراتور به حرکت در می آیند الکترون ها به وسیله آهنرباهای که موجود می باشد به حرکت در می آیند و باعث جریان الکتریکی می شوند.

نکته مهم در سوخت های فسیلی محدودیت های فراوانی درآن وجوددارد 1-تجدیدناپذیر می باشد.2-برای محیط زیست مضر می باشد…این روش به عنوان بدترین و آسیب زا ترین روش تولید برق یاد می شود.

2-سوخت های تجدید پذیر.

منابع تجدید پذیر به معنای منابعی گفته میشود که قابلیت جایگزنی در مدت زمان بسیار کوتاه تر از سوخت های فسیلی هستند.از این منابع می توان به انرژی آب. باد و خورشید اشاره کرد.

3-سوخت هسته ای

این نیروگاه ها از نیروی حاصل از همجوشی های هسته ای و بخار تولیدی آن ها برای چرخاندن توربین های تولید برق استفاده می کند.

ایجاد این نیروگاه ها هزینه بالایی دارد اما مزایای بسیار این روش باعث می شود که به عنوان یکی از روش های عالی تولید برق تبدیل شود

انرژی هسته ای منبعی تجدیدناپذیر محسوب میشود.اما استفاده از مقدار کمی انرژی هسته ای مقدار بسیار زیادی تولید می کند.این روش به دلیل محدودیت و کم کاری دولتمردان به گوشه ای رانده شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا